Warning: include(config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dsmgrou3/domains/zabrzewsercuslaska.pl/public_html/index.php on line 3 Warning: include(config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dsmgrou3/domains/zabrzewsercuslaska.pl/public_html/index.php on line 3 Warning: include(): Failed opening 'config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.6') in /home/dsmgrou3/domains/zabrzewsercuslaska.pl/public_html/index.php on line 3 Zabrze zaprasza | Targi Zabrze

2018

Zabrze zaprasza

Zabrze zaprasza

Szanowni PaństwoSerdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji międzynarodowej konferencji poświęconej turystyce dziedzictwa przemysłowego.Konferencja stanowić będzie wydarzenie łączące sferę kultury, turystki i gospodarki. Imprezą towarzyszącą będą Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

Przedmiotem konferencji jest dokonanie przeglądu doświadczeń i wybitnych dokonań, przeprowadzenie międzynarodowego dialogu oraz sformułowanie wniosków i propozycji w zakresie wykorzystania przestrzeni przemysłowej na rzecz kultury, sztuki oraz przedsiębiorczości.
Z roku na rok zwiększa się zasięg i znaczenie konferencji. Jej dorobek jest zauważalny w skali międzynarodowej.

Zabrze ze względu na bogate tradycje związane z rozwojem przemysłu oraz z uwagi na dbałość o dziedzictwo postindustrialne i jego konsekwentne wykorzystanie na rzecz rozwoju turystyki stało się gospodarzem tych wydarzeń.
W konferencji od lat uczestniczą instytucje Unii Europejskiej, Rady Europy, OECD i UNESCO, a także organizacje pozarządowe, takie jak Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego oraz Komitet Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego.

Zabrze nazywane jest miastem nauki, kultury i sportu. To również atrakcyjny cel dla turystów. Z sukcesem działa Muzeum Górnictwa Węglowego z kopalnią GUIDO. Jest to jedyny tego typu obiekt turystyczny na świecie, oceniany przez fachowców jako „perełka” na Szlaku Zabytków Techniki. Turyści zjeżdżają klatką górniczą do kopalni na poziom 170 metrów, 320 i 355 metrów. Trwają prace nad kolejnym wielkim projektem zmierzającym do uruchomienia podziemnej trasy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Od wielu lat dużym zainteresowaniem cieszy się Sztolnia Królowa Luiza z unikatową, czynną, parową maszyną wyciągową.

 

 

Serdecznie zapraszam do Zabrza,
Małgorzata Mańka-Szulik
Prezydent Miasta Zabrze

Wspierają nas

          

Organizatorzy

 

 

Kontakt

Urząd Miejski w Zabrzu. Wydział Promocji,Turystyki i Sportu
ul. Religi 1
41-800 Zabrze
sekretariat_wpts(@)um.zabrze.pl
+48 32 273 97 60
+48 32 273 97 34
www.um.zabrze.pl