Warning: include(config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dsmgrou3/domains/zabrzewsercuslaska.pl/public_html/index.php on line 3 Warning: include(config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dsmgrou3/domains/zabrzewsercuslaska.pl/public_html/index.php on line 3 Warning: include(): Failed opening 'config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.6') in /home/dsmgrou3/domains/zabrzewsercuslaska.pl/public_html/index.php on line 3 O GRZE | Targi Zabrze

2018

O GRZE

O GRZE

Od pierwszej edycji Międzynarodowym Targom Turystycznym w Zabrzu towarzyszy gra miejska otwarta dla wszystkich chętnych mieszkańców naszego regionu. Kolejne edycje gry miały różne tematy przewodnie, w tym: XIX-wiecznych przemysłowców, gwarę śląską, czy zimnowojennych szpiegów. Cel gry pozostaje od pierwszej edycji w 2008 roku taki sam – poznawanie industrialnej historii Zabrza i Śląska poprzez dobrą zabawę.

W sobotę 14 kwietnia w Zabrzu gra z pionierami techniki w roli głównej!

W tym roku gra będzie towarzyszyła Targom jeszcze bliżej, bo pole gry obejmie wyłącznie teren zabrzańskiej hali  MOSiR (bez wychodzenia w miasto). Motywem wiodącym tegorocznej edycji imprezy będą polscy pionierzy techniki. Szczególną uwagę zwrócimy na tych, którzy zyskali uznanie poza granicami kraju, w tym w Peru, które jest tegorocznym głównym partnerem Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu.

Na czas gry uczestnicy w utworzonych przez siebie drużynach zmierzą się z zadaniami, które przybliżą im sylwetki i dokonania najciekawszych badaczy i praktyków sprzed stuleci, dzięki którym rozwinęły się przemysł i nauka. Będą wyzwania logiczne i matematyczne z elementami room escape oraz zadania kreatywne i wymagające współdziałania i technicznego pomyślunku.

Jak wziąć udział w grze

Udział w grze oraz wstęp na teren Targów jest bezpłatny.

W grze można brać udział w drużynach od 2 do 5 osób. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi mieć ukończone 18 lat. Ze względu na dość wymagające zadania rekomendujemy, by oprócz dorosłego opiekuna minimalny wiek graczy w drużynie wynosił co najmniej 10 lat.

Pierwsza drużyna rozpocznie grę o godzinie 10.20, a kolejne zespoły będą wchodziły do gry co 20 minut, w godzinach wybranych podczas rezerwacji drużyn. Ostatnia tura gry rozpocznie się o godzinie 14.00. Każda drużyna będzie miała maksymalnie 2 godziny od startu swojej tury gry na wykonanie wszystkich zadań i powrót na metę.

Jeśli do danej tury zgłosi się zespół mniejszy niż 5-osobowy dopuszczamy możliwość łączenia mniejszych drużyn, by wspólnie utworzyć 5-osobową drużynę. 

Do udziału w grze będzie potrzebne urządzenie mobilne (np. smartfon) z dostępem do internetu oraz baterią pozwalającą na korzystanie z urządzenia przez cały czas zabawy. Przed grą należy wgrać aplikację do odczytywania qr-kodów oraz do słuchania radia (i koniecznie zabrać ze sobą słuchawki!). Potrzebny będzie również aparat fotograficzny z wyświetlaczem (w telefonie lub odrębny sprzęt).

Warunkiem udziału w grze jest rezerwacja miejsc. Rezerwacji można dokonywać elektronicznie na stronie https://rezerwacja.pionierzytechniki.pl/ od 11 kwietnia od godz. 20.00 (według kolejności zgłoszeń) lub osobiście w dniach 13-14 kwietnia na terenie hali MOSiR w Zabrzu w godzinach Targów. Miejsca w grze będą oferowane do momentu osiągniecia limitu 80 uczestników.

Ranking drużyn wraz z punktacją zostanie opublikowany na stronie www.pionierzytechniki.pl w niedzielę 15 kwietnia o godzinie 20.00. Dla najlepszych drużyn przewidziane są nagrody-niespodzianki!

Kto za tym stoi?

Do gry zaprasza organizator Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu – Zabrze w sercu Śląska. Partnerem gry jest MOSiR w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. 

Wspierają nas

          

Organizatorzy

 

 

Kontakt

Urząd Miejski w Zabrzu. Wydział Promocji,Turystyki i Sportu
ul. Religi 1
41-800 Zabrze
sekretariat_wpts(@)um.zabrze.pl
+48 32 273 97 60
+48 32 273 97 34
www.um.zabrze.pl